Ekoprana
Židiniai. Naujienos
Pavasariniai pasiūlymai
Potiomkino virtuvė
Ekoprana- nauja interjero idėja
Metalo menas
Standartizuoti židiniai
Baldų idėjos
Židiniai ir interjero detalės
Kontaktai
Staipsniai
Aleksote gaminami liepsnojantys lėktuvai ir piramidės
Šildymas židiniais
Dar apie židinius
Kaminai
Trakėnas
Plėšikas
Faraonas
Verta apsilankyti
Židiniai
Įdomu
Tarnybinis
Prisijungti
Advertisement
Trakėnas _CMN_PDF _CMN_PRINT _CMN_EMAIL

Projekto autorius Mindaugas Puzonas, firma „Interjero centras", 1999 metai

 

Ko reikia žmonėms, nuosekliai įsigilinantiems į kiekvieną statomo būsto elementą, galintiems leisti sau įgyvendinti net ir fantastiškas savo ir projektuotojų idėjas, tačiau suvokiantiems realius pastato erdvių kūrimo būdus? Čia metamorfozės nėra reikalingos. Pirma - iššūkis, po to - išraiškingas sprendimas ir galiausiai vidinis pasitenkinimas. Kaip tik šiuos kriterijus atitinkantį židinio, tuo pačiu ir pagrindinio gyvenamo kambario, sprendimo variantą pateikė architektas Mindaugas Puzonas.
Sakoma, jog popierius kantrus, jis viską iškęs. Bet architektūrinis sumanymas, kaip rodo patirtis, dažnai sunkiai įgyvendinamas. Pagrindinė šio židinio montavimo problema -didžiulė masė (apie 1,5 tonos), kuri turi būti pakabinta ant sienos taip, kad neturėtų sąlyčio taškų nei su lubomis, nei su grindimis. Tik taip aukštoje patalpoje nemenkų gabaritų židinys (vien ugniakuro durelių matmenys l 150 x 620, ugniakuro svoris - 420 kg) taptų vizualiai lengvas ir nedisonuotų su visuma. Šį kartą židinio montuotojai bendradarbiaudami su projekto autoriumi įrodė, kad popieriuje pateiktą sumanymą galima sėkmingai realizuoti net ir sudėtingomis sąlygomis.
Palyginti aukštoje ir didelėje patalpoje, jungiančioje valgomąjį ir svetainę, už stiklo sienos esančiame balkone pasiūlyta į sieną įleisti didelių gabaritų ugniakurą. Židinio fasadinė dalis iš itališko gelsvai rusvo marmuro, ryškių tonų marmurinis ugniakuro suolelis ir visumą atspindintis tų pačių marmuro rūšių „šešėlis" ant žemės (nedegi zona), sudėtingų technologijų dviejų sluoksnių vario fasadas. Pusės centimetro pločio vario juostelės - nuo poliruoto paviršiaus palaipsniui pereinant prie abstrakčiai grubaus (baisu net prisiminti šią gamybos proceso dalį), naudojamos šviesaus marmuro segmentams atskirti. Kiek platesnė tokio pat vario juosta atriboja marmuro nugarinės dalies kantą.
Siek tiek daugiau derėtų aptarti fasadą. Varis šiuo atveju tampa netradiciniu medžiaginiu žaismo elementu - naudojamas ne tik fasado formavimui. Židinio montuotojus ypač sudomino projektuotojo pasiūlymas naudoti dviejų sluoksnių vario skardą, kurių apatinis turi turėti maksimaliai poliruotą paviršių, o antrasis - viršutinis skardos sluoksnis - turi būti grubiai apdorotas, su nusidriekiančiomis kiaurymėmis. Dar daugiau. Poliruoto vario išoriniai kraštai bei dalys, besiribojančios su antruoju vario sluoksniu, turi būti montuotojo sukurta technologija padengtos brozos miltelių sluoksniu. Šio sluoksnio storis įvairuoja, paviršiui suteikdamas reljefiškumo. Viršūnėlės gryno žalvario geltonumo, įdubimai — oksiduoto tamsaus rudumo.
Galima teigti, jog architektui ir montuotojams pavyko įgyvendinti išties įspūdingą sprendimą tiek konstrukcine, tiek dekoratyvumo prasme.

   židiniai, interjeras, stiklas, keramika, metalas, metalo menas, metal art