Ekoprana
Židiniai. Naujienos
Pavasariniai pasiūlymai
Potiomkino virtuvė
Ekoprana- nauja interjero idėja
Metalo menas
Standartizuoti židiniai
Baldų idėjos
Židiniai ir interjero detalės
Kontaktai
Staipsniai
Aleksote gaminami liepsnojantys lėktuvai ir piramidės
Šildymas židiniais
Dar apie židinius
Kaminai
Trakėnas
Plėšikas
Faraonas
Verta apsilankyti
Židiniai
Įdomu
Tarnybinis
Prisijungti
Advertisement
Plėšikas _CMN_PDF _CMN_PRINT _CMN_EMAIL

Projekto autorius Arūnas Matulis, UAB „Ekoprana", 2000 metai.

Projektuotojams, savininkams darbų ar pasirengimo metu kyla įvairių asociacijų. Jos vėliau transformuojasi, pasimiršta, prigyja. Šio židinio atveju buvo kilęs klausimas, ar židinys nepanašės į akis? Vis dėlto filosofuojant, ar „akys" būste yra „trūkumas", klausimas buvo išspręstas būsto savitumo ir būsimų gyventojų norų naudai. Tai ir yra svarbiausia. Juk mes ir mūsų svečiai žvelgia j mūsų būstą savo akimis. Kodėl tokią galimybę reikia atimti iš paties būsto? Pažvelkime j akis savo namams...
Klasikinė „chruščiovkė" Šiauliuose, kur moteris realizuoja savo vizijas. Per du aukštus rengiamas modernus butas, kurio galėtų pavydėti ne vienas didelius pinigus investuojąs sostinės pilietis. Kodėl vizijos? Užsakovė įsimylėjusi povandeninį plaukiojimą, jūrą, egzotiškus kraštus, svajinga, turinti tokių pat draugų ir pakankamai galimybių. Retas derinys, kuris šiuo atveju padėjo rasti ganėtinai subtilų sprendimo variantą.
Kodėl „plėšikas"? Židinys turi du pusapvalius fasadus. Dešinysis - žvelgiantis į virtuvę ir valgomąjį - atviresnis. Kairysis - į svetainę - trukusio metalo, lyg būtų pasidarbavęs koks energingas neprašytas svečias (teisingumo dėlei reiktų patvirtinti, jog užsakovai buvo susipažinę su „FOCUS" firmos katalogais ir prašė pritaikyti sąlygines analogijas). Bendras vaizdas - lyg kairė akis būtų piratiškai slepiama. Reikia pasakyti, jog ir kairioji akis gali atsimerkti, tiksliau tariant - atsidaryti. Atidarius metalines dureles, galima įdėti malkų, gėrėtis atvira ugnimi, nuvalyti stiklus.
Stiklų daug - keturi, pagaminti pagal individualų užsakymą: kiekvienoje židinio pusėje po du, sudarant galimybę nesudėtingai du apatinius stiklus nuimti ir gėrėtis atvira ugnimi. Jei šeimininkai, židiniui kūrenantis, būtų priversti išeiti iš patalpos ir norėtų saugaus degimo, tereikia nuo stovelio paimti papildomus apsauginius stiklus ir juos pastatyti atvirose židinio angose. Šie stiklai apsaugo nuo atsitiktinių kibirkščių, o esant sudėtingoms oro sąlygoms, pagerina trauką.
„Plyšęs" metalo fasadas pagamintas iš karšto valcavimo skardos, kurioje matyti natūralios it medžio rievės. Kad rievės išliktų, metalas dengtas temperatūrai atspariu bespalviu laku. Kitos metalinės dalys tamsios antracito spalvos, dešinėje dalyje nedidelis tamsiai žalio itališko marmuro suolelis. Židinys dažytas jaukia salotine spalva, nedegi pusės metro metalinė zona - bute daugelyje elementų atsikartojančia metaline titano spalva.
Su užsakovais aptariant židinio projektą buvo pasiūlyta prie židinio, turinčio lenktus stiklus, pagaminti lenkto stiklo stovus įrankiams ir malkoms. Jaukumo ir žaismingumo dėlei stovai sumontuoti ant plazma pjautų varnos formos pėdelių, dengtų metaliko dažais. Ši spalva vyrauja daugelyje metalo gaminių. Rezultatas pranoko lūkesčius - patys montuotojai labiau džiaugėsi šiais elementais, nei mėnesį kasdienio sudėtingo darbo reikalaujančia ugniakuro gamyba ir montavimo darbais...

   židiniai, interjeras, stiklas, keramika, metalas, metalo menas, metal art