Ekoprana
Židiniai. Naujienos
Pavasariniai pasiūlymai
Potiomkino virtuvė
Ekoprana- nauja interjero idėja
Metalo menas
Standartizuoti židiniai
Baldų idėjos
Židiniai ir interjero detalės
Kontaktai
Staipsniai
Aleksote gaminami liepsnojantys lėktuvai ir piramidės
Šildymas židiniais
Dar apie židinius
Kaminai
Trakėnas
Plėšikas
Faraonas
Verta apsilankyti
Židiniai
Įdomu
Tarnybinis
Prisijungti
Advertisement
Faraonas _CMN_PDF _CMN_PRINT _CMN_EMAIL

Projekto autorius Arūnas Matulis,  „Ekoprana", 2000 metai.


Nesunku suprasti, kaip turėjo jaustis ne vienos židinių montavimo firmos specialistas, sužinojęs užduotį:... židinio ugnis turi matytis iš visų netaisyklingos formos patalpos taškų ir iš kiemo šonų per stiklines sienas; sutilpti sarp dviejų 60 cm atstumu esančių konstruktyvo stulpų, tik ant jų turi ir remtis; turi būti prijungtas prie jau įrengto dūmtraukio, kad būtų matoma kuo aukštesnė ugnis; židinį reikia montuoti visiškai įrengtose patalpose ir už ribotas lėšas. Žinant realias Lietuvos židinių montuotojų. galimybes ir užsienio židinių gamintojų vienetnių gaminių kainas, interjero projektuotojui kilo ganėtinai daug problemų. Tai ir lėmė ilgai užsitęsusią sprendimo paiešką. Idėja kilo nelauktai - židinio projekto autoriui vykstant pas užsakovą. Tiesiog „nukrito".
Naujas sprendimas grindžiamas šoninio prizminio stiklo vertikaliu montavimu. Daugeliui židinių montuotojų tokie sprendimai atrodo fantastiški. Vis dėlto gera idėja ir darni komanda reiškia daug. Rezultatas - židinys, atitinkantis keltus techninius ir estetinius reikalavimus. Kalbant gamintojo žodžiais, darbas būtų paprastesnis, jei ne bendra ekonominė krizė, kurios metu net normalaus metalo negalima nupirkti. Išties paskutiniai mėnesiai atnešė daug nenumatytų pokyčių. Dabar projektuojant gaminį, reikia iš anksto užsitikrinti, kad vieno ar kito metalo Lietuvos prekiautojai turi; kad laiku bus pagaminti specialiai užsakyti gaminiai ir t. t.
Židinys jau sumontuotas ir išbandytas, per, kolegų europiečių vertinimu, nerealiai trumpą laiką. Žalvariniai oksidavimu iki pažaliavimo sendinti fasadiniai bei konstrukcija dengiantys elementai, trys stiklo fasadai. Židinio ugnis matoma iš visų patalpos pusių. Dar daugiau. Židinio liepsna įgyja visiškai netikėtus rakursus stiklo sienų atspindyje, kuris ypač išryškėja romantiškose vakaro sutemose. O vakare kilus norui paklaidžioti nurimusio ar siaučiančio ežero pakrante, grįžtant iš tolo pasitiks liepsnos atšvaitai. Lyriški ir teikiantys šilumą, žadinantys ir nuteikiantys susikaupimui... Tais atvejais, kai projektas tampa įvykiu, sukeliančiu diskusiją, randasi KAŽKAS... Kažkas neįprasta, kažkas pritaikyta, kažkas nesuprasta. .. Kita vertus šis KAŽKAS projektuotojui ir jo produkto vartotojui sudaro nepakartojamą asmeninio santykio su daiktu kokybę. Tai įdomus darbas. Galbūt dėl to mes ir sakom - kurkit įdomiai.
 

   židiniai, interjeras, stiklas, keramika, metalas, metalo menas, metal art